Atletski klub "RaN 047"

U Đurđevcu na utrci "Sahara Trail" Gabrijela Šalković ukupno druga kod žena

Trail

Ekipno Atletski klub "RaN 047" je ostvario osmo mjesto te je nakon drugog kola šesti u ukupnom poretku Kontinentrail lige

Članovi Atletskog kluba "RaN 047" sudjelovali su u Đurđevcu na drugom kolu Kontinentrail lige, trećem izdanju utrke "Sahara Trail". Pucanj topa pred Starim gradom u subotu je, po pravom ljetnom vremenu, dao znak za početak utrke za više od 500 trkača iz četiri države koji su sudjelovali na trećem izdanju utrke "Sahara Trail". Utrka je dio Kontinentrail lige, Trail lige centralne Hrvatske. Natjecatelji su trčali četiri cross staze od 5,7 km, 17,2 km i 27 km, te Canicross utrku duljine 5,7 km. Start i cilj utrka je bio ispred  utvrde Stari grad. Na stazi od 5,7 km trčali su polaznici Škole trčanja "Ran 047". Nevio Božić otrčao je stazu za 30,15 i time osvojio 17. mjesto u muškoj konkurenciji od 94 natjecatelja. Hana Lađević otrčala je stazu za 37,46 i time izborila 24. mjesto kod žena u konkurenciji 100 natjecateljica. Na stazi od 17,2 km Gabrijela Šalković ostvarila je odličan rezultat, osvojila je drugo mjesto ukupno kod žena i prvo mjesto kod veteranki 1 s vremenom 1:29,52. Danica Bago Kotur bila je 25. kod žena i peta kod seniorke 1 s 1:50:12, Vesna Štraus kod žena bila je 27. i druga kod veteranki 2 s 1:50,51 i Andeja Čaturić bila je 65. kod žena i 24. kod seniorki 2 s 2:11,41. Na stazi od 17,2 km trčao je i Dominik Seljan. Stazu je otrčao za 1:25,40 i  time izborio u muškoj konkurenciji 22. mjesto i šesto kod mladih natjecatelja. Ekipno Atletski klub "RaN 047" je ostvario osmo mjesto te je nakon drugog kola šesti u ukupnom poretku Kontinentrail lige.