Inline hokej klub "Karlovac"

Pobjeda seniorki na otvaranju Prvenstva Hrvatske u hokeju na ledu

Pobjeda u Sisku

"Sisak" - "Karlovac" 1:5

Sinoć je u ledenoj dvorani Zibel, u Sisku, započelo Prvenstvo Hrvatske u hokeju na ledu za seniorke. Ove godine u PH nastupaju 4 kluba. Uz Karlovac i Sisciu tu su još i KHL Sisak te KHL Dinamo iz Zagreba. U prvoj utakmici prvenstva članice Inline hokej kluba "Karlovac" upisale su prvu pobjedu protiv KHL Siska rezultatom 5:1. Karlovčanke su odigrale jako dobru utakmicu te zasluženo slavile. Bez obzira na nedostatak treninga na ledu, izniman trud i zalaganje na treninzima na rolama karlovačke hokejašice su naplatile na najbolji mogući način. Nakon početnog privikavanja na led Karlovčanke su polako preuzimale inicijativu te strpljivo počele graditi svoju igru. Povele su golom mlade Buge Vlašić u  devetoj minuti susreta, koja se najbolje snašla pred golom domaćina te odbijeni pak nakon udarca pretvorila u vodstvo Karlovca. Krajem prve trećina Lucija Špigelski solo akcijom podiže na 2:0 te se s tim razultatom odlazi na prvi odmor. Polovicom druge trećine Ana Katušin postiže gol za 3:0 nakon lijepe akcije Špigelski i Vlašić. Sisčanke se ne predaju te smanjuju vodstvo u 36. minuti te se s rezultatom 3:1 za Karlovac odlazi na drugi odmor. Treća trećina počela je pritiskom Siska koje su Karlovčanke uspješno obranile te u 41.minuti utakmice Vlašić na asistenciju Špigelski postiže svoj drugi pogodak i rješava utakmicu. Do kraja susreta Vlašić postiže i svoj treći pogodak na asistenciju Primužak za konačnih 5:1. Iako je cijela momčad odigrala odličnu utakmicu, uz Vlašić i Špigelski  valja izdvojiti i prvi bekovski par Primužak/ Pudina koje su odigrale vrhunsku utakmicu te zaustavile sve napade Sisčanki. Za Karlovac su igrale: Sertić, Babić, Primužak (2A), Pudina, Špigelski (1G+2A), Katušin (1G), Vlašić (3G+1A), Hajsan, Spudić, Lekaj, Šnajder, Benzon, Barberić, Zagudajev, Berić, Gačić, Tuškan i Kirinčić.