Četvrta TEDxKarlovacLibrary konferencija u Karlovcu
VIŠE IZ RUBRIKE

Ovu godinu po četvrti puta održava se TEDxKarlovacLibrary. Konferencija će se održati u petak, 23. rujna 2021. godine u 19 sati u Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ Karlovac. Govornici će biti kazališni glumac i redatelj Peđa Gvozdić, urednica i vlasnica splitske izdavačke kuće Harfa te autorica nagrađivane web-aplikacije “Pametnica” Irena Orlović, profesor, glazbeni novinar i ilustrator Igor Jurilj, svjetski putnik i putopisac Goran Blažević te stand up komičarka, spisateljica i imitatorica Marijana Perinić.
-TED je svjetski brend kojeg ponosno prezentiramo u Karlovcu, kazao je Miroslav Katić, nositelj licence za TEDxKarlovacLibrary, i sretni smo što smo dio velike TED obitelji koja inspirira ljude i potiče ih na akciju.
TEDx je program lokalnih, samoorganiziranih događaja kojima je cilj zbližiti ljude da dijele iskustva u TED stilu. Radi se o neprofitnoj organizaciji koja je posvećena, kako organizatori ističu, ''idejama vrijednim širenja''. Započevši kao četverodnevna konferencija u Kaliforniji prije 30 godina, TED je s vremenom narastao u globalnu akciju. Na TED-u su vodeći svjetski mislioci i stručnjaci zamoljeni da održe govor svog života u 18 minuta. Govori su kasnije dostupni besplatno na stranici http://www.ted.com, a ondje možete saznati i više o TED-u i TEDx-u.