26. Lutkarsko proljeće ove godine ide virtualno
VIŠE IZ RUBRIKE

Nakon što prošlogodišnje Lutkarsko proljeće zbog epidemije nije održano, ove će se godine održati, ali virtualno i to u periodu od 12. travnja do 12. svibnja.
Umjetnička organizacija "Asser Savus" iz Vinkovaca organizira Lutkarsko proljeće koje se održava u gradovima i općinama Vukovarsko-srijemske županije od 1996. godine i djeci donosi radosti lutkarstva.
Djeca će tako ove godine moći pogledati desetak predstava, sudjelovati u virtualnim gostovanjima četiri hrvatska književnika i kreativnim online radionicama izrade i oblikovanja lutaka za djecu te pogledati izložbu "Lutke instalacije" studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku. Gradsko kazalište "Zorin dom" sudjeluje na festivalu sa lutkarskom predstavom "Na tragu" nastalom u režiji Peđe Gvozdića.
Pokrovitelji 26. Lutkarskog proljeća su Vukovarsko-srijemska županija i Ministarstvo kulture i medija RH.