Prvi Karlovački

Veslački klub “Korana” pobjednik 66. Karlovačke regate

13.07.2019

Sport

Luka Hajdin bio je prvi u skifu za kadete, a to je bila 28. memorijalna utrka "Bruno Cetinjanin"

Veslački klub “Korana” ukupni je pobjednik 66. Karlovačke regate koja je danas održana na rijeci Kupi kod Veslačkog doma na Dubovcu. Karlovački veslači u ukupnom poretku slavili su ispred zagrebačkih klubova “Trešnjevke” i “Croatie”, a četvrto mjesto osvojili su ogulinski “Sabljaci”. Karlovčani su pobijedili u sedam utrka. Luka Hajdin bio je prvi u skifu za kadete, a to je bila 28. memorijalna utrka “Bruno Cetinjanin”. Kod četveraca GIG za kadete B prvo mjesto osvojila je posada u sastavu Luka Ranitović, Jan Latković, Gabriel Licitar, Roman Romčević i kormilar Joško Železnjak. Ema Hodak bila je prva u skifu kod kadetkinja B, a Mario Bauer i Igor Šušnjar pobijedili su u dvojcu na pariće za kadete A. Kod juniora A u skifu u svojim skupinama pobijedili su Patrik Vrabac i Mario Konjevoda. U dvojcu na pariće najbolji su bili Juraj Rudar i Patrik Vrabac. Regata je bila vrlo zanimljiva, bilo je nekoliko kvalitetnih i izjednačenih utrka. Treba reći da je ovogodišnja regata bila međunarodna, jer je nastupila i jedna francuska posada. 66. Karlovačka regata održana je u sklopu obilježavanja rođendana grada Karlovca. (b.o.)