U dobnim kategorijama od 8 do 16 godina nastupilo je devet dugoreških boraca i osvojilo ukupno sedam medalja

Judo klub "Duga Resa" osvojio sedam medalja na međunarodnom turniru "Kup Maksimira"

Članovi Judo kluba "Duga Resa" nastupili su u subotu u Podsusedu na međunarodnom turniru "Kup Maksimira". Sudjelovalo je više od 400 judo boraca iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Mađarske i Ukrajine. U dobnim kategorijama od 8 do 16 godina nastupilo je devet dugoreških boraca i osvojilo ukupno sedam medalja. Kod dječaka do osam godina Manuel Polović bio je treći do 27 kg. Toni Bujan osvojio je treće mjesto kod dječaka do deset godina do 34 kg. Kod djevojčica do deset godina Tea Šutej bila je peta do 25 kg, a Dora Kasunić treća do 28 kg. Kod djevojčica do dvanaest godina Maja Polović bila je druga do 36 kg, a Petra Gojak peta u istoj kategoriji. Luka Gojak osvojio je treće mjesto kod dječaka do dvanaest godina do 42 kg. Kod natjecatelja do četrnaest godina do 30 kg Leon Šutej bio je drugi. Iva Tomas Kosijer bila je treća kod natjecateljica do šesnaest godina do 52 kg. (b.o.)