Članovi kluba nastupili proteklog vikenda na dva natjecanja

Članice Taekwondo kluba "Banija Pandas" Kunović i Požega obranile titule viceprvakinja Hrvatske

Članice Taekwondo kluba "Banija Pandas" nastupile su u Samoboru seniorskom državnom prvenstvu, na kojem je sudjelovalo 150 natjecatelja iz 39 klubova. Seniorke karlovačkog kluba treću godinu u nizu kontinuirano postigle su zapažene rezultate. Nastupile su tri sportašice i osvojili tri medalje. Titule viceprvakinja Hrvatske obranile su Mateja Kunović -do 53 kg, iako nije nastupila u svojoj težinskoj kategoriji do 49 kg, s tri pobjede i Iva Požega iznad 73 kg s jednom pobjedom. Brončanu medalju osvojila je Kristina Čerina do 67 kg, koja nije uspjela obraniti dvogodišnju titulu državne prvakinje. U ekipnom plasmanu klub je četvrti s istim brojem bodova kao trećeplasirani "Metalac". Seniorke kluba pretprošle godine osvojile su titulu ekipnih viceprvakinja, a prošle godine bili su prvakinje Hrvatske. Članovi kluba nastupili su i na prvom kriterijskom turniru za Europsko kadetsko prvenstvo "Bistra Open". Na turniru je sudjelovalo 312 natjecatelja iz 55 klubova. Klub je nastupio u skromnom sastavu sa četiri sportaša, koji su osvojili prva mjesta. U ekipnoj konkurenciji kadeta i juniorki tim je osvojio drugo mjesto. Prva mjesta osvojili su Petar Fičko do 45 kg koji je sa četiri pobjede proglašen i najboljim kadetom turnira, kadet Lucio Matuzić do 41 kg sa četiri pobjede, Lucija Hrebac do 59 kg s tri pobjede proglašena je najboljom juniorkom turnira i mlađi kadet Marko Fičko do 36 kg s dvije pobjede. Petar Fičko i Lucio Matuzić izborili su vodeće pozicije, te će na idućem kontrolnom turniru biti prvi nositelji u kategoriji. (b.o.)