Taekwondo klub "Banija Pandas" sudjelovao je u Podsusedu na turniru "Susedgrad Sokol pokal", koji je bio i drugi kvalifikacijski turnir za kadete povodom nadolazećeg Europskog prvenstva

Član Taekwondo kluba "Banija Pandas" Lucio Matuzić korak do Europskog prvenstva

Taekwondo klub "Banija Pandas" sudjelovao je u Podsusedu na turniru "Susedgrad Sokol pokal", koji je bio i drugi kvalifikacijski turnir za kadete povodom nadolazećeg Europskog prvenstva. Na turniru je nastupilo 490 natjecatelja. Karlovački klub nastupio je s 12 natjecatelja u svim dobnim kategorijama. Karlovčani su osvojili osam medalja, od kojih dvije zlatne, dvije srebrne i četiri brončane. Uzdanica tima Lucio Matuzić na posljednja dva kriterijska turnira bio je najbolji u svojoj kategoriji do 41 kg. Matuzić je po drugi puta pobijedio glavnog favorita u svojoj kategoriji, a ovaj uspjeh smjestio ga je na sam vrh liste za odlazak na Europsko prvenstvo. Petar Fičko osvojio je do 45 kg u napetom finalu tek drugo mjesto, čime je propustio ovu priliku uvrstiti se na listu putnika za Europsko prvenstvo. Novu priliku imat će na nadolazećem državnom prvenstvu. Matuzić i Fičko glavni su nositelji u svojim kategorijama i s te pozicije pretendiraju na titule državnih prvaka na prvenstvu Hrvatske sredinom lipnja. Zlatna juniorska medalja pripala je Bruni Pleši do 55 kg. Srebrnu medalju osvojile su mlađa kadetkinja Nikolina Hrebac do 36 kg, dok su broncu izborile juniorke Mia Šnajder do 63 kg i Lucija Hrebac do 59 kg, mlađa kadetkinja Ema Vraneša do 51 kg i Marko Fičko do 36 kg. Bez medalje su ovaj puta ostale mlađe kadetkinje Ana Bedeniković do 33 kg, Magdalena Kolarić do 39 kg, Ivona Ferenac do 43 kg i Lirijana Jakšić do 44 kg. (b.o.)